piątek, 15 kwietnia 2016

Matura 2016: lektury. Co będzie na maturze z języka polskiego? Przewidywania

Matura 2016: jakie lektury obstawiacie na egzaminie z polskiego? Sprawdziliśmy przewidywania internautów, co do lektury na maturze 2016 z języka polskiego. Nie brakuje takich tytułów, jak: Przedwiośnie, Wesele czy Lalka!
Matura 2016: lektury. Co będzie na maturze z języka polskiego? Przewidywania / fot. Bulls
Ilustracja do artykułu: Matura 2016: lektury. Co będzie na maturze z języka polskiego? Przewidywania

Matura 2016 odpowiedzi

Jaka lektura na maturze 2016 z polskiego? Ta wiedza już teraz ułatwiłaby zadanie wszystkim uczniom szkół średnich. Wiedzieliby, co trzeba powtórzyć przed egzaminem maturalnym. Jak zwykle na jakiekolwiek przecieki z matury 2016 nie ma co liczyć. Dlatego właśnie na ESKA.pl przeszukaliśmy fora, komentarze i różne inne źródła, gdzie znaleźliśmy przewidywania internautów. Tegoroczni maturzyści obstawiają lektury z języka polskiego. Ich faworytami są takie tytuły jak: Przedwiośnie, Lalka czy Wesele!


Lektury na maturze 2016 to dla niektórych wielki problem. Czy propozycje, które znaleźliśmy na ESKA.pl znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości? Tego dowiemy się 4 maja, czyli w dniu egzaminu. Tematem wypracowania może być przedstawienie losów Cezarego Baryki z Przedwiośnia. Internauci obstawiają, że to właśnie dzieło Stefana Żeromskiego pojawi się na maturze 2016. Czym się sugerują? Tym, że dawno nie pojawiało się na egzaminie. ESKA.pl radzi - to ostatni dzwonek aby powtórzyć tę lekturę!

Lalka na maturze 2016? To druga najczęściej typowana lektura na egzaminie maturalnym 2016. Być może dlatego, że jest to również jeden z najczęściej pojawiających się utworów w historii egzaminów? Z komentarzy wywnioskowaliśmy, iż tegoroczni maturzyści liczą właśnie na wypracowanie dotyczące powieści Bolesława Prusa.

Wesele na maturze 2016? CKE zaskoczy wszystkich i da Wesele? To z kolei jedna z najtrudniejszych, najbardziej zawiłych obowiązkowych lektur. Napisany przez Stanisława Wyspiańskiego dramat, częściej pojawiał się na egzaminach próbnych, niż właściwych.

Komentarze (0):

Prześlij komentarz

Subskrybuj Komentarze do posta [Atom]

<< Strona główna